۱۴۰۲ يکشنبه ۶ اسفند
Sunday, February 25, 2024
سال ۱۴۰۱ تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین
جستجو
معرفی کالج

دانشگاه تربت‌حیدریه بعنوان یکی از دانشگاه‌های اثرگذار در استان خراسان رضوی به منظور تامین نیازهای حرفه‌ای، کاربردی و مهارتی جامعه اقدام به استقرار کالج آموزش های آزاد نموده است .

هدف از استقرار این کالج، بهره‌گیری از توان تخصصی و حرفه‌ای سرمایه انسانی موجود در منطقه در جهت آموزش، مهارت‌افزایی و آماده‌سازی نسل جوان برای بازارکار است تا از این طریق بتوان در راستای ماموریت علمی و پژوهشی خود در ارتقا سطح علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه ایفای نقش نماید.

آموزش عالی آزاد، آموزشی غیر رسمی و بالاتر از سطح متوسطه است که در قالب آموزش های تخصصی و کاربردی کوتاه مدت و میان مدت اجرا می شود. رسالت آموزش‌های عالی آزاد، برنامه ریزی درسی و اجرای دوره‌هایی است که مورد نیاز بخش‌های گوناگون جامعه نظیر سازمان‌ها، نهادها و صنایع اعم از دولتی و خصوصی و همچنین آموزش های مورد نیاز کلیه شهروندان و آحاد جامعه است. به عبارت دیگر عرصه آموزش‌های عالی آزاد، تنها عرصه ای از کسب آموزش های عالی در کشور است که نه تنها به دور از موانعی نظیر کنکور دسترسی همگان را به کسب علوم و دانش دانشگاهی تسهیل و آسان می‌نماید بلکه بدون تقید به سرفصل های مصوب دروس دانشگاهی، می تواند سرفصل‌هایی متناسب با نیاز مخاطبان را در قالب آموزش عالی دانشگاهی ارایه داد.

 

تاریخ به روز رسانی:
1401/07/19
تعداد بازدید:
243
Powered by DorsaPortal